Поврзи се со нас

Гостивар

Завршил со повреди во болницата во Гостивар, го откриле дека е илегалец

Објавено

на

Вчера (4 април) околу 13 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 30 годишниот О.Џ. од Република Албанија, поради сомнение дека непријавено престојувал на подрачјето.

Час и половина пред тоа О.Џ. се повредил управувајќи велосипед на кејот на Вардар и бил пренесен во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена