Поврзи се со нас

Гостивар

Завршни приредби во гостиварските градинки – „Збогум градинке“ рекоа 189 деца

Објавено

на

  • Shqip

За дечињата од големите групи во градинките, ова е возбудлив период со кој заокружуваат еден дел од своето детство. Од септември ќе седнат во училишните клупи како првачиња и ги очекуваат нови предизвици.

 

По тој повод, во градинките во Гостивар традиционално секоја година се одржуваат завршните приредби.  Овој пат, наместо една заедничка, во секоја работна единица се организираше посебна манифестација „Збогум градинке“. Последната се случи  денес во објектот „Пчелка“.

„Ова е прекрасна манифестација и задоволни сме во вакви пандемиски услови со посебни протоколи успеавме да ги испратиме децата, како што е традицијата. Секако тоа е заслуга на тимот, сите вработени посветени на децата кои се најважниот дел од нашето работење. Среќни деца, среќни родители, среќен тим, успешна работа. На сите првачиња им посакувам многу успеси понатаму, а исто така и на тимот и во иднина.“, рече Даниела Бошкоска, директорка на градинките во Гостивар.

Како што е редот, дечињата со песни и рецитирање се збогуваа со градинката и нивните учителки, кои им беа втори мајки во изминатите години.

 

фото:ЈУДГ „Детска Радост“

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 45 минути

Пријавени физички напади во Леуново и Долна Бањица

Македонијапред 5 часа

Ковид извештај на МЗ за последни 24 часа

Гостиварпред 7 часа

Собир во чест на мавровецот г.г. Доситеј II – возобновената камбана на црквата Св.Никола Летен биеше за јубилејот

Спортпред 8 часа

КК Гостивар ја пречекува екипата на Академија ФМП (19 часот)

Вестипред 9 часа

Спречен обид за атентат врз Ердоган, јавуваат турски медиуми

Гостиварпред 11 часа

Акција во Гостивар и Тетово-Возеле пијани, ќе платат „дебели“ казни и остануваат без дозвола

Занимливостипред 12 часа

Што стилот на облекување кажува за човекот?

Македонијапред 1 ден

Алтернатива одлучи, ќе биде дел од Владата и парламентарното мнозинство

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец го нападнал својот татко, зачести семејното насилство во Гостивар

Македонијапред 1 ден

Истражување за ефикасноста на антиковид вакцините во Македонија

Гостиварпред 1 ден

Нови 342 случаи на корона во земјава од 2.349 тестирања, во Гостивар 2

Гостиварпред 1 ден

Види ја личноста, не попреченоста! Гостивар во чест на Светскиот ден на лицата со посебни потреби

Македонијапред 1 ден

8 декември неработен ден за сите граѓани

Што, како, каде?!пред 2 недели

-20% попуст на целиот асортиман на FLAIR во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 2 недели

Пронајден починат маж во неговиот дом во Гостивар, имал повреди на главата

Гостиварпред 1 недела

Ромското знаме да биде во официјална употреба во Гостивар, иницијатива на ДСР

Вестипред 2 недели

Страотно-Загинаа 46 македонски државјани во автобуска несреќа во Бугарија

Гостиварпред 2 недели

Обвинителот пукал во воздух за да се спаси, ЈО со детали за случајот во гостиварско Чегране

Гостиварпред 2 недели

Државата да ни обезбеди домови, бараат семејствата од изгорените бараки во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Изгореа бараките спроти техничкото училиште во Гостивар

Гостиварпред 3 дена

„Сончогледи и сонца за невидлива попреченост“ во Гостивар во сабота на градскиот плоштад

Гостиварпред 2 недели

Излезе од печат тријазичната збирка „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови“

Гостиварпред 1 недела

Гостијарци за незаборав – Нова книга на професорот Милош Смиљаноски

Гостиварпред 1 недела

Намик Дурмиши избран за заменик градоначалник на Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Искршени и оштетени надгробни плочи на старите православни гробишта во Гостивар

Вестипред 2 недели

Автобусот е на „Беса транс“, во него се превезувале лица кои се враќале од екскурзија

Локални избори 2021пред 2 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 6 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 6 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 6 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 7 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 7 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 10 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 11 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!