Поврзи се со нас

Спорт

Завршницата од кошаркарскиот Куп викендов во СРЦ „Кале“

Објавено

на

Кошаркарската федерација на Македонија и годинава ќе биде организатор на завршниот турнир од Купот „Благоја Георгиевски Буштур“ откако никој не се пријавил на повикот за организација.

Осумте најдобри екипи во машка сениорска конкуренција, односно четирите најдобри екипи во женска сениорска конкуренција, викендов, од 16. до 18. февруари, во Скопје, ќе се надигруваат меѓу себе за да стигнат до овој посакуван трофеј.

Завршниот турнир во женска конкуренција, ќе се игра на 17. и на 18. февруари, додека осумте најдобри во машка конкуренција ќе се борат за трофејот во периодот од 16. до 18. февруари.

Бранители на трофеите се екипите на ТФТ од Скопје и кај дамите Баскет Кам 2011 од Македонска Каменица, кои беа најуспешни во минатогодишното издание, кое исто така се одржа во Скопје.

Сите натпревари, и во машка и во женска конкуренции, ќе се играат во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена