fbpx
Поврзи се со нас

Гостиарски

ЗБИР НА СТАРИ И НОВИ ЛЕГЕНДИ! ГЕМИЏИИ ГОСТИВАР прославија 30 години постоење

Објавено

на

Формирани во далечната 1991 година од минатиот век, три децении подоцна во едно од најтешките времиња за човештвото, гордо испарадираа на 5 јануари, во оваа 2021 година. Навивачката група „Гемиџии – Исток 1991“ од Гостивар прослави 30 години постоење.

Со недогледна бакљада „контра“ течението на Вардар, Гемиџии го осветлија Гостивар, навивачки потврдувајќи го своето место во општеството и на балканската тифо сцена. Како и на секој масовен собир во Гостивар, не изостанаа коментарите можеше вака, требаше така, но како и да е, Гемиџиите сами, независни од никого си го направија своето.

За да биде се и навивачки како треба, имаше обид за мали пречки на настанот, но Гемиџиите во свој стил како и изминативе 30 години, покрај веќе прецизно наредениот шпалир за палење, без многу размислување се растрчаа и ја доведоа ситуацијата под контрола, се останатото е историја.. Гемиџии, нека се множат!


Фото: ProCam

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!