Поврзи се со нас

Македонија

Здружението „Заедно можеме“ со новогодишна забава за децата со попречености

Здружението „Заедно можеме“ денес, во малата сала на Центарот за култура во Гостивар организира новогодишна забава за децата со посебни потреби. Низ музика и игра, во празнична атмосфера ќе се обидат да ги развеселат дечињата и да им го разубават секојдневието.

На забавата ќе бидат поделени подароци и пакетчиња коишто се добиени од донатори. Настанот почнува во 16 часот, а организаторите ги покануваат гостиварци да дојдат и заедно да се дружат и забавуваат со децата.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!