Поврзи се со нас

Гостивар

Земјотрес близу Скопје, почувствуван и во Гостивар

Објавено

на

Според податоците од европскиот сервис ЕМСЦ вечерва во 23 часот и 7 минути, по локално време регистриран е земјотрес со епицентар на границата меѓу Косово и Македонија, на 27 километри северозападно од Скопје. Земјотресот бил со магнитуда од 3,3 по Рихтер, на длабочина од 2 километри.

Земјотресот освен во Скопје, се почувствува и во Гостивар.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Tërmet afër Shkupit, është ndjerë edhe në Gostivar

Објавено

на

Sipas të dhënave nga servisi europian EMSC sonte në orën 23 e 7 minuta, sipas kohës lokale është regjistruar tërmet me epiqendër në kufirin mes Kosovës dhe Maqedonisë, në 27 kilometra veriperëndim nga Shkupi. Tërmeti ka qenë me madhësi prej 3,3 sipas Rihterit, në thellësi prej 2 kilometra.

Tërmeti përveç në Shkup, u ndje edhe në Gostivar.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена