Поврзи се со нас

Вести

Земјотрес од 4,7 степени ја погоди Албанија, почувствуван и во Македонија

Објавено

на

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала во 2:43 часот ја погоди Албанија. Епицентарот е регистриран на длабочина од пет километри, на 95 километри од градот Елбасан.

Земјотресот бил почувствуван низ целата земја, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Регистрирани се и неколку послаби потреси.

Засега нема информации за евентуална материјална штета. Поради близината потресот е почувствуван и во западниот дел на Македонија.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена