fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Земјотрес почувствуван во Гостивар

Објавено

на

Земјотрес пред малку, околу 11 часот и 19 беше почувствуван во Гостивар. Епицентарот првично беше е лоциран на четириесетина километри јужно од Тирана, а се случил на длабочина од 10 километри. За по краток период, биде повлечен од веб страната volcanodiscovery.com и епицентарот лоциран во Грција.

Информациите се дека земјотресот бил со јачина од 6,9 степени по Рихтер, на длабочина од 2 километри, а со епицентар на 24 километри од Лариса.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!