Поврзи се со нас

Гостивар

Земјотрес во Албанија почувствуван во Гостивар

Земјотрес со јачина од 5.1 степени, вечерва околу 21 часот и 15 е регистриран во Албанија. Епицентарот е лоциран на четириесетина километри североисточно од Тирана, а се случил на длабочина од 10 километри.

Земјотресот се почувствува во Гостивар и западниот дел од државата како и во Црна Гора и Косово.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!