Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 04/03/2019 | 13:20

Зголемување на цената на бензините од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, кои стапуваат на сила од ноќеска на полноќ. Бензините поскапуваат за 2 денари, дизелот 1 денар.

EУРОСУПЕР БС-95 поскапува за 2 денари и од полноќ ќе се продава за 64,5 денари за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 66,5 денари.

ЕУРОДИЗЕЛ во наредните две недели ќе се продава по 61 денар за литар, екстра лесното масло за домаќнство (ЕЛ-1) по 49,5 денари.

Одлуката за новите цени на горивата врз основа на просечната цена на суровата нафта на светскиот пазар и курсот на денарот во однос на доларот во изминатите две недели.

Напишете коментар

Close