fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Згрозувачки настан во Гостивар: Наставник задржан во полиција по пријава дека бакнал и прегрнувал ученичка

Пријава за згрозувачки настан е регистрирана во Секторот за внатрешни работи Тетово.

Вчера  (29 јануари) во 18.20 часот, 39-годишен жител на гостиварско село пријавил дека 54 годишник, наставник во училиште во селото ја повикал неговата малолетна ќерка во празна училница во училиштето во кое учeлa, ја прегрнувал и ја бакнал.

Полицијата соопшти дека наставникот е задржан во ОВР Гостивар за понатамошна постапка и за целосно расчистување на настанот.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!