Поврзи се со нас

Гостивар

Жена го пријавила сопругот за напад на улица во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (24 мај) во 21 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 37-годишниот гостиварец Т.Ч., кој претходно бил пријавен од неговата 38-годишна сопруга дека на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар физички ја нападнал.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот, соопшти полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена