Поврзи се со нас

Гостивар

Жена лишена од слобода на гостиварска патарина

Објавено

на

Вчера (23 април) околу 13 часот и 40 минути, на наплатна станица Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја лишиле од слобода 34-годишната Е.Х. од Република Албанија, која се однесувала агресивно кон полициски службеници кои преземале службени дејствија, но и поради сомнение за нерегулиран престој на подрачјето.

Таа е задржана во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, информира СВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена