fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Жешко време и високо УВ зрачење во наредните денови

Објавено

на

Новата недела започнува со високи температури, како што прилега за августовскиот период. Врнежите, според најавите на метеоролозите барем во следните денови ќе останат зад нас, а времето ќе биде стабилно, суво и топло.

Во гостиварскиот регион во деновите од работната недела, дневните температурите ќе се движат над 30-тиот степен.

Во текот на денешниот ден (понеделник) времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер. Утрово беа измерени температури од 13 степени, а дневните ќе достигнат 30. Сонцето изгреа во 5 часот и 35 минути, а ќе зајде во 19 часот и 49 минути.

Слично време со пораст на дневните температури ќе се задржи и во наредните денови.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!