Поврзи се со нас

Гостивар

Жировница, Маврово и Ростуше денес 5 часа без струја-Прекини и во делови на Гостивар

Објавено

на

ЕВН Македонија извести дека поради планирани зафати на електродистрибутивната мрежа денес (21.12.2022 година) ќе има исклучување на електричната енергија во реканскиот и мавровскиот крај. Без струја во период од 11:00 до 16:00 часот ќе бидат корисниците од селата Жировница, Маврово и Ростуше.

На листата за планирани прекини се и делови од Гостивар:

Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од дел од ул. Гоце Делчев, дел од ул. Мара Угринова.
Од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул.Томе Черепналкоски, дел од ул. Момир Маркоски, како и краткотрајни прекини на ул.Ново Маало, дел од ул.ЈНА, ул.Бошко Цветкоски.
Од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од ул. Живко Брајкоски, ул. Никола Тесла, ул. Бранко Станоевиќ.
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена