fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Жител на Добридол пријавил физички напад

Објавено

на

Триесет и седумгодишен жител на селото Добридол завршил во гостиварската болница по физички напад.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, случајот бил пријавен вчера во Полициско одделение Галате. Триесет и седумгодишниот Е.Г. пријавил дека истиот ден околу 11.30 часот во селото Градец бил физички нападнат од страна на браќата  Ј.З. и Х.З. ,како и сопругата на едниот од нив Ш.С. Нападнатиот бил пренесен во болницата во Гостивар каде му била укажана лекарска помош. Причина за физичкиот напад, според пријавеното, бил паричен долг кој Х.З. го имал кон пријавителот.

Полицијата информира дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!