Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Жител на селото Зубовце пријавил случај на навредување врзан со референдумот

Портпаролот на МВР Тони Ангеловски на прес конференција информираше дека од отварањето на гласачките места, до сега биле регистрирани четири инциденти. Едниот од нив бил пријавен од жител на селото Зубовце, општина Врапчиште.

-Пријавен е случај од страна на 80- годишен маж од Зубовце, кој пријавил дека бил навредуван во врска со референдумот од страна на 64-годишната С.М. Жената е повикана во полициска станица и се работи на расчистување на случајот, изјави Ангеловски.

Другите инциденти за кои информираше МВР се случиле во Скопје, Струга и Штип.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!