fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

ЖКК Гостивар од 13 часот ја пречекува екипата на Баскет Кам

Девојките на Женскиот кошаркарски клуб Гостивар, денеска во рамките на 2.коло од Првата македонска лига – жени, од 13 часот ја пречекуваат екипата на Баскет Кам.

Во првото коло гостиварки го загубија натпреварот против екипата на Пробаскет акаедмија во Скопје, со резултат 57-50. Денешниот натпревар вооедно ќе биде прв натпревар на ЖКК Гостивар пред домашна публика во новата сезона.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!