fbpx
Поврзи се со нас

Рецепти

Зимска верзија на лимонада – ќе ви стопли тело и душа

Објавено

на

Омилениот освежителен пијалок налето лимонадат,а има своја зимска верзија. Освен што совршено ќе ве згрее во студените денови, зимската лимонада е одлична и за еден вид на детокс на организамот после тешката и обилна празнична храна. А се подготвува многу лесно.

 

Состојки:

2 лимони

лажичка мед

прстофат мелен или изрендан ѓумбир

каранфилче

250 до 300 мил. жешка вода

 

Подготовка:

Едниот лимон добро се цади, додека другиот се сече на кругови и се ставаат во филџан. Се додава медот, добро се меша, потоа ѓумбирот и каранфилчето и на крај се прелева со жешката вода.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!