Поврзи се со нас

Гостивар

Викенд временска прогноза

Во деновите од викендот, времето на гостиварското подрачје ќе биде сончево и со повисоки дневни температури од просечните, за овој период од годината.

Релативно топло и стабилно ќе биде и во текот на денешниот ден, петок. Сонцето денес изгреа во 6 часот и 42 минути, а ќе зјаде во 17 часот. Метеоролозите прогнозираат сончево време со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи и до 14 степени.

Утре, сабота не очекува претежно сончев ден и температура во интервал од 3 до 15 степени. Во недела, ќе имаме уште поголемо затоплување со дневна температура до 17 степени.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!