fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Продолжува зимскиот распуст до 23 јануари

Објавено

на

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, наместо на 18, второто полугодие да започне на 23 јануари. Ваква одлука донесе комисијата за заразни болести. Одлуката е прифатена и е донесена поради големиот број на грипосани граѓани од таа возраст.

-. Оваа мерка  потребна со тенденција на намалување на заболените од грип на возраст од 0 до 14 години. Покрај оваа мерка ќе се спроведе темелна дезинфекција на автобусите на ЈСП и другите градски автобуси, како и во останатите градови каде што има организиран сообраќај. И посилената мерка предвидува темелна дезинфекција на сите училишта пред почетокот на школската година, изјави Тодоров.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!