Поврзи се со нас

Гостивар

Значително намалена раздвиженост во Гостивар денес

Сликата низ улиците во првиот град на Вардар, секојдневно се менува.

Вчера, преку ден имаше гужва на градскиот пазар и вообичаено движење низ улиците. Денес, барем низ централното градско подрачје можеше да се забележи дека фреквенцијата на луѓе е значително намалена. Пазарот од вчера попладне е затворен. Јавните институции го скратија работното време и го прилагодија според новонастанатата ситуација.

Се повеќе граѓани носат заштитни маски и ракавици.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!