fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Зошто биберот не тера да киваме?

Сечењето кромид не тера да плачеме, а биберот не тера да киваме. Додека при сечењето кромид се ослободува хемикалија која ги стимулира солзните жлезди во очите, ситуацијата со биберот е малку покомплицирана. Биберот ги активира нашите рецептори за болка и киселост, и кога ќе го вдишеме во поголема количина, не тера да киваме. Погледнете го видеото.

Во соработка со Е наука

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!