Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Објавено

на

Група граѓани од Гостивар до редакцијата на Gostivarpress.mk испратија реакција и изразија загриженост за опасност од несоодветно заштитено градилиште, кое се наоѓа до објектот на Противпожарната единица. Тие бараат надележните служби да преземат мерки пред да се случи некоја трагедија. Конкретно во нивното писмо се вели:

„Секојдневно поминувам од овде со страв, ова е многу опасно за сите, посебно за малите деца и постарите. Како што може да се види и од фотографиите, тука секој чекор е ризичен. Механизацијата руши, копа, лета бетон, цигли и друг градежен материјал насекаде, тротоарот е преполовен, има огромна дупка. Местото не е заштитено како што треба, а се наоѓа на многу фреквентна улица во градот, каде минуваат доста пешаци и возила. Навистина е ризик и мора да се преземат мерки. Состојбата е ваква веќе неколку недели и никој не мрднал со прст. Треба ли некој да падне, да настрада за инспекциските служби и полицијата преземат нешто?“

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена