Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!ФОТО ВЕСТ

Фото вест: Чопор кучиња кај ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар ги вознемирија децата кои се враќаа од училиште

Ваквата глетка е речиси секојдневие во кругот на ОУ „Гоце Делчев“. Фотографијата е направена денес (22 мај) во периодот кога учениците од втората смена се враќаат од училиште кон дома.

Прочитај повеќе »

Априлијада на плоштадот во Гостивар (40 фотографии)

На први април, традиционално градскиот плоштад е највеселото и најшареното место во Гостивар, а тоа секако е благодарение на големиот број маскирани, радосни дечиња. Максенбалот ги собра сите мали гостиварци, од градинките и од училиштата заедно. Се прошетаа како принцези, ...

Прочитај повеќе »

ФОТО ВЕСТ: Гостиварци му одадоа почит на починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски

Гостивар 15.12.2018 Со минут молчење пред кошаркарскиот натпревар КК Гостивар – КК АВ Охрид, гостиварци му одадоа почит на изненадно починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.

Прочитај повеќе »