fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Четвртото издание на театарскиот фестивал „Отело“ во Гостивар на отворена сцена под антикорона мерки

Гостивар по четврти пат ќе биде дом на театарската магија. Утревечер, со претставата „Кокошка“ на Бугарскиот театар „Сфумато“, почнува 4-тото...

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!