Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Гостиарски

По 17-ти пат во Гостивар се играше кошарка во спомен на Игор Билески

Заврши 17-тиот меморијален турнир „Другарите за Игор“, посветен на прерано загинатиот гостиварски кошаркар Игор Билески. На овогодинешниот настан учество зедоа екипите на: Партизан Мултишпед Скопје, Феникс Скопје, Актавис Лесковац, Работнички Скопје, ФМП Скопје и КК Гостивар кои учествуваа со повеќе ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Уринирање во градскиот парк во Гостивар среде бел ден и ѓубре по улица

Од читатели на Gostivarpress.mk пристигнаа неколку фотографии од градот кои укажуваат на несовесно и срамно однесување. Читателка ни испрати фотографија на маж кој уринира во градскиот парк, за која нагласи дека е направена вчера околу 14 часот, кога наоколку во ...

Прочитај повеќе »

Меморијален турнир „Другарите за Игор 2019“

На 8 и 9 јуни, во спортската сала „Младост“ во Гостивар ќе се одржи традиционалниот 17-ти по ред меморијален натпревар во кошарка „Другарите за Игор“. И оваа година како минатата ќе биде организиран како турнир, ќе трае 2 дена и ...

Прочитај повеќе »

После 17 години и 8 дена, Гостивар повторно ќе игра за титула

31 мај, 2000 година, засекогаш ќе биде запишан во кошаркарската историја на Гостивар и Македонија. Тогаш под називот КК Никол Ферт, Гостивар ја освои првата кошаркарска титула во историјата. Веднаш да напоменеме дека периодот од 17 години и точно 8 ...

Прочитај повеќе »

Долно Јеловце ќе прерасне во туристичко-културен центар

Гостиварскиот регион изобилува со природни убавини и места кои се како дар од Бога за душевен мир, уживање и полнење на батериите. Како што се затоплува времето, така се почесто тема на разговор меѓу луѓето се локациите, каде може да ...

Прочитај повеќе »

Видео од гостувањето на тим-менаџерот на КК Гостивар, Бајрамали Саити на ТВ Сонце

Отворено за случувањата во македонската кошарка, функционирањето на КК Гостивар, за гостиварската публика, проблеми и предности со кои се среќава гостиварскиот тим, за претстојните избори во МКФ, искрено дискутираше тим-менаџерот на гостиварци, Бајрамали Саити-Бали, во вчерашното гостување во емисијата Арена, ...

Прочитај повеќе »

ПРОМО: Пееме сите – ХИМНА за КК Гостивар

На големо задоволство на навивачите, клубот и сите гостиварци, денес се промовира ХИМНА за КК Гостивар. Песната е создадена и снимена во студиото Клиника. Стиховите се на Ружица Милошеска Брчиоска, аранжманот е на Ивица Брчиоски, а музиката ја направија заедно ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Палење ѓубре, чад и смрдеа на градскиот пазар во Гостивар

Читател на Gostivarpress.mk ни испрати фотографија од палење на ѓубре на градскиот пазар во Гостивар. „Оваа појава е присутна скоро секојдневно особено после пазарниот ден, вторник, кога се собира целиот смет и се чисти со палење. Зарем е ова дозволивo ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Читатели реагираат на неконтролирано палење на огнови во Гостивар

Читатели на Gostivarpress.mk во неколку наврати ни пишуваат за неконтролирано палење на огнови на јавни површини низ градот и околината. Во последната реакција гостиварец ни испрати фотографија од пожар кој настанал од запален отпад, близу железничката станица. Огнот се проширил ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Читателка од Зубовце потресена од грозоморен чин на убиство на нејзиното куче

Милена Димитрова Герасимоска од селото Зубовце испрати порака до Gostivarpress.mk преку која сака јавно да ја изрази својата згрозеност, потресеност и страв од убиството на куче, кое таа со семејството го чувале како свој миленик девет години. Читателката нагласува дека ...

Прочитај повеќе »