Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Колумни

Коментар: Не – Не си фраер ако нагазиш гас и вртиш кругови

Вознемирувачка, иритантна, опасна… Тоа се само неколку зборови за опис на глетка од улиците во Гостивар, кои возачите што се замислуваат „фраери“ ги претвораат во писти за трки. И тоа не било кои улици, туку баш главните, најфреквентните, таму кадешто ...

Прочитај повеќе »

Коментар:Борба за рамноправност и почит жени, ората не вршат работа!

  Повеќе од еден век, датумот 8-ми Март ширум светот е посветен на жената. Одбележувањето на денот потекнува од една идеја за рамноправност и борба за поголеми права на жените, во време кога тие работеле прекувремено за мизерни плати и ...

Прочитај повеќе »