Поврзи се со нас

Технологија

Mastercard објави дека секоја банка и трговец ќе може да понуди плаќање во криптовалути преку својата мрежа

Mastercard објави дека наскоро илјадници банки ширум светот, како и милиони трговци, ќе можат да интегрираат криптовалути во својата платежна...

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!