Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Претседателот на Мауританија, Мухамед Оулд Абдел Азис го следел натпреварот помеѓу Теврагх Зејна и Ксара. Во 63 минута при резултат 1:1 му наредил на судијата да го прекине мечот и екипите веднаш да шутираат пенали. Со објаснување дека натпреварот бил ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Њу Делхи е град со најзагаден воздух на планетата. Многу често индексот на квалитетот на воздухот (ИКВ) изнесува 999, максимум дозволиво ниво е 500.

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Пердувестото топче за бадминтон кое се користи на Олимписките игри мора да биде со точно 16 пердуви (најчесто од гуска). Во дел од секунда достигнува брзина и од 300км на час, пердувите служат да го успорат топчето без да ја ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

После 60 години фудбалската репрезентацијата на Италија нема да биде дел од Мундијалот кој идната година се игра во Русија. “Азурите” и не фасцинираа со нивните игри последниве години но дефинитивно ќе недоставуваат на Мундијалот поради ова:

Прочитај повеќе »
Close