fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Објавено

на

  Пред некое време, при трансферот на Стефан Де Фрај, лацијалите наместо на екипата на Фејнорд платија солидни пари на измамник преставувајќи се како агент.

  Последно, го доведоа Педро Нето, актуелно проследен на Вулверхемптон, на позајмица со обврска да го откупат за 11 милиони евра од матичниот клуб. Лацио по завршувањето на позајмицата ги исплати тие пари на две рати до Спортинг Лисабон, што ќе беше совршено добро, ако Нето не беше играч на Спортинг Брага.

  Аминистрацијата на римјаните се правдаат дека биле збунети од „истото име на двата клуба“, и иако целото име на Брага е Спортинг Брага, а на Спортинг, Спортинг Лисабон, шокантно е што тоа се случува. И тоа по втор пат, им се потсмевнува спортската јавност на „бијанкочелестите“.

  За ситуацијата да биде „fair play“ како треба, од администрацијата на Спортинг Лисабон, на никој не му паднало чудно да пријави дека се легнати 11 милиони евра во две рати на нивната сметка, незнаејќи од каде.

  Во меѓувреме грешката е исправена.

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  АНКЕТА

  Дали ќе одите на летен одмор?

  Вработувања Полог:

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!