Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Локални избори 2017

Бејта: Заедно со граѓаните ќе го изградиме Утрешен Гостивар!

  На градскиот плоштад во Гостивар вечерва Демократската унија за интеграција одржа централен собир. На видео бимови беа презентирани делови од средби со граѓани и посети на села и населби кои кандидатот за градоначалник Невзат Бејта ги оствари во текот ...

Прочитај повеќе »

Ангелов: Во недела заеднички да гласаме за слободни општини, за живот во Гостивар!

  На последниот ден од Предизборната кампања за Локални избори, носителот на листата за Гостивар од Коалицијата предводена од СДСМ, Зоран Ангелов ги повика граѓаните да им излезат на гласање и да им ја дадат довербата. „Ве повикувам во недела,масовно,сите ...

Прочитај повеќе »

Централен митинг на Беса во Гостивар

  Движењето Беса одржа завршен митинг во Гостивар, на кој свои обраќања имаа претседателот на партијата Билал Касами, кандидатот за градоначалник на Гостивар, Асаф Адеми, носителот на советничката листа Арафат Шабани како и шефот на изборниот штаб Емрли Асани. „Имаме ...

Прочитај повеќе »

Алијанса за Албанците одржа централен митинг во Гостивар

  На градскиот плоштад во Гостивар вечерва се одржа централниот митинг на Алијанса за Албанците за Локалните избори 2017. „Можам да кажам дека со нас вечерва во Гостивар е целата елита, најдобрите луѓе од Гостивар и околината. Секоја работа се ...

Прочитај повеќе »

СДСМ на средба со невладини организации и здруженија

  Во рамки на Предизборната кампања во општинската организација на СДСМ се одржа средба на носителот на листата за советници за Гостивар, Зоран Ангелов со претставници на невладини организации и здруженија. „Целта е да ја претставиме нашата Програма пред овој ...

Прочитај повеќе »

Прес на Дамјановска од СДСМ: Гостивар заслужува поквалитетно образование и здравствени услуги

Кандидатката за советник во Советот на Гостивар, втора на листата на СДСМ, Соња Дамјановска денес одржа прес конференција на која ги презентираше поважните проекти со кои излегоа пред гласачите на Локалните избори. „Гостивар заслужува поквалитетно образование и здравствени услуги. Ќе ...

Прочитај повеќе »

Доверливиот изборен материјал се доставува до Општинските комисии

  Државната изборна комисија денес започнува со дистрибуција и примопредавање на доверливиот изборен материјал до Општинските изборни комисии неопходен за спроведување на изборниот процес за неделните локални избори. Како што е определено во роковникот, ДИК го предава изборниот материјал на ...

Прочитај повеќе »

Бејта во посета низ гостиварските планински села

  “Гостиварските планински села немаат многу жители, но ние инвестиравме во секое село бидејќи жителите не ги сметаме како гласови. Ми беше задоволство што ги посетив: Симница, Ѓоновица, Митрови Крсти, Бигор, Страјане , Падалиште, Трново. Граѓаните од овој крај ме ...

Прочитај повеќе »

Активност на ВМРО ДПМНЕ – „Гостиварчанки се за традиционални и семејни вредности“

  „Да го сочуваме семејството. Тоа е единственото вистинско богатство. Да ги зачуваме традициите во семејството и во живеењето“, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Гостивар од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска од настан во чиј фокус беа традиционалните и семејните ...

Прочитај повеќе »

Кандидатот за советник од Коалицијата предводена од СДСМ, Лекоски претстави дел од проектите во Изборната програма

  Бобан Лекоски, кандидат на советничката листа за Гостивар од Коалицијата предводена од СДСМ, денес одржа прес конференција на која, барајќи ја поддршката од граѓаните, образложи неколку поважни проекти во нивната Изборна програма. „Коалицијата предводена од СДСМ ќе обезбеди справување ...

Прочитај повеќе »