Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Бизнис

Нов современ физиотерапевтски центар во Гостивар „Физиотерапевт – Здравје“

Гостивар и регионот добија нов физиотерапевтски центар. Денеска се отвори Центар за масажа и одржување тело – Физиотерапевт Здравје Гостивар. Центарот во пријатна и уникатна атмосфера нуди широк спектар различни услуги и масажи, за лице и за тело, големиот број ...

Прочитај повеќе »

МОНТЕНЕГРО го одбележа својот 31. роденден

Најголемата приватна компанија од Гостивар, Монтенегро ДОО, го одбележа својот 31-ви роденден. Годинава компанијата прославува триесет и една година од нејзиното постоење во Македонија и 56 години од основањето на компанијата. По тој повод вчеравечер беше организирана пригодна прослава за ...

Прочитај повеќе »

ЛУКОИЛ Македонија го испрати СЕАТ Леонот во рацете на Саит Аљи од Скопје

Претпразничното расположение за Саит Аљи од Скопје започна со едно неверојатно изненадување приредено од ЛУКОИЛ Македонија. „Кој би очекувал дека полнењето гориво може да ти донесе еден ваков автомобил“, вели добитникот на главната награда од последната наградна игра на ЛУКОИЛ ...

Прочитај повеќе »

Нов продажен салон на „Water Term Darko & Dobrin“ во Гостивар, за комплетно задоволни купувачи

Се што ви е потребно за греење, водовод, климатизација, соларна енергија и санитарија, од сега може да го најдете на едно место. Денес во Гостивар свечено со многу гости, пријатели, соработници се отвори новиот продажен салон и седиште на компанијата „Water ...

Прочитај повеќе »

„МОНТЕНЕГРО манија“ – отворени новите два маркети во Гостивар

Компанијата Монтенегро отвори два нови маркети во Гостивар. Широката понуда на производи на Монтенегро, отсега е уште подостапна за граѓаните од сите делови на градот. Новите маркети се лоцирани на ул. Беличица бр 87/а и во населбата Малеарди на ул.Никола ...

Прочитај повеќе »

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш! Oд денес започнува голема наградна игра во која сите кои споделуваат слатки задоволства и вино со саканите ги чекаат супер изненадувања. Наградната игра ќе трае до 20ти јануари, а ...

Прочитај повеќе »

Се отвори „City Donuts & Caffee“ – Мал рај за сладокусците во Гостивар

Најубава новост за сите оние кои обожаваат крофни со најразлични филови и во најоригинални вкусни варијанти. Вчера во Гостивар се отвори ново слатко катче „City Donuts & Caffee“, вистински мал рај за сладокусците. Овде можете да ги најдете крофните од ...

Прочитај повеќе »

MEGA TRADE – 27 години доверливост и квалитет

Кога е во прашање купувањето на апарати за домаќинство, сите го посакуваат најдоброто и најквалитетното. Белата техника треба да биде во служба на целиот дом, па нормално е луѓето да бидат прибирливи која ја набавуваат. Во таа насока, гостиварци имаат ...

Прочитај повеќе »

Пица ресторан ПРОНТО – вистинско место за гурмани

Без разлика дали во трка со обврските, сте само за оброк набрзина или имате време подолго да уживате во храната, Пица-ресторан Пронто со единствените специјалитети е  предодреден за вистински гурмански искуства. На само 7 километри од Гостивар, во надалеку познатиот ...

Прочитај повеќе »

Центар за моторни возила – Гостивар

Една изрека вели: Автомобилот што го возиме, зборува многу за самите нас. Токму затоа, не може да ни биде сеедно кому ќе го довериме техничкиот преглед за нашиот автомобил. Бараме бескомпромисен квалитет, безбедност, искуство и ефикасност. Овие карактеристики, за среќа ...

Прочитај повеќе »