Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Бизнис

Причина повеќе да подаруваш

Овие празници Европа и Сковин ти даваат причина повеќе да подаруваш! Oд денес започнува голема наградна игра во која сите кои споделуваат слатки задоволства и вино со саканите ги чекаат супер изненадувања. Наградната игра ќе трае до 20ти јануари, а ...

Прочитај повеќе »

Се отвори „City Donuts & Caffee“ – Мал рај за сладокусците во Гостивар

Најубава новост за сите оние кои обожаваат крофни со најразлични филови и во најоригинални вкусни варијанти. Вчера во Гостивар се отвори ново слатко катче „City Donuts & Caffee“, вистински мал рај за сладокусците. Овде можете да ги најдете крофните од ...

Прочитај повеќе »

MEGA TRADE – 27 години доверливост и квалитет

Кога е во прашање купувањето на апарати за домаќинство, сите го посакуваат најдоброто и најквалитетното. Белата техника треба да биде во служба на целиот дом, па нормално е луѓето да бидат прибирливи која ја набавуваат. Во таа насока, гостиварци имаат ...

Прочитај повеќе »

Пица ресторан ПРОНТО – вистинско место за гурмани

Без разлика дали во трка со обврските, сте само за оброк набрзина или имате време подолго да уживате во храната, Пица-ресторан Пронто со единствените специјалитети е  предодреден за вистински гурмански искуства. На само 7 километри од Гостивар, во надалеку познатиот ...

Прочитај повеќе »

Центар за моторни возила – Гостивар

Една изрека вели: Автомобилот што го возиме, зборува многу за самите нас. Токму затоа, не може да ни биде сеедно кому ќе го довериме техничкиот преглед за нашиот автомобил. Бараме бескомпромисен квалитет, безбедност, искуство и ефикасност. Овие карактеристики, за среќа ...

Прочитај повеќе »

Етно ресторанот „Арт-Ени“ со специјална понуда за месец Рамазан

Муслиманските верници го одбележуваат месецот Рамазан во чие средиште се враќањето на семејните вредности, молитвата, духовноста и трпението. Ифтар е дел од денот кога се собира целото семејство и ужива во семејната празнична атмосфера. По тој повод етно ресторанот Арт-Ени, ...

Прочитај повеќе »

Свечено прославени два јубилеја – МОНТЕНЕГРО најавува нова инвестиција

Компанијата Монтенегро годинава одбележува два значајни јубилеја, 55 години од основањето и  30 години од отворањето на првиот маркет, со што бизнисот е префрлен во Македонија. По тој повод, вчеравечер беше организирана свечена прослава за сите вработени и доделување на ...

Прочитај повеќе »

ЕКСПРЕС ТУР – Гостивар се закити со сертификатот “Коректна фирма”

ЕКСПРЕС ТУР – Гостивар се здоби со сертификат “Коректна фирма” за беспрекорна репутација и одлична етаблираност во бизнисот, како и за коректно спроведување на обврските кон клиентите и партнерите. ЕКСПРЕС ТУР опстојува на пазарот во Македонија цели 37 години. Одржувајќи го ...

Прочитај повеќе »

ЛУКОИЛ Македонија ве носи на Светското првенство во фудбал во Русија

Една од работите по која 2018 година ќе биде забележана и запаметена е Светското првенство во фудбал кое оваа година ќе се одржи во Русија. Има ли поголема среќа за љубителите на овој спорт од можноста да присуствуваат на финалниот ...

Прочитај повеќе »

МОНТЕНЕГРО: Цел месец саемски цени на уникатни парчиња мебел

Салоните за мебел Монтенегро излегуваат со одлична понуда за сите што имаат желба да си го подноват домот со уникатни парчиња мебел. Цел месец акциски цени! Од 20-ти март до 20-ти април во салоните на Монтенегро може да најдете мебел ...

Прочитај повеќе »