fbpx
Поврзи се со нас

Бизнис

ПЕЛА МЕД Гостивар – Прв дом за нега и грижа на лица по светски стандарди

Објавено

на

  Неодамна во Гостивар се отвори првиот дом за нега и грижа на лица – Пела Мед, кој е наменски изграден да ги исполнува највисоките светски стандарди во оваа област, со совршени услови и сеопфатна грижа, предводен од професионален тим кој ќе се грижи за вас и заедно ќе создадете моменти на среќа, сигурност и чувство на љубов.

  На одлична локација во срцето на градот, во непосредна близина од изворот на реката Вардар и на само неколку километри од преубавите Маврово и Шар Планина. Вистинско место за вас или вашите најблиски.

  Новиот модерен и современ дом за грижа и нега на лица нуди беспрекорни услови со сместувачки капацитети комплетно уредени да го направат вашиот престој удобен и пријатен. Сите соби и апартмани се опремени по врвни стандарди, максимално пристапни и приспособени за непречено функционирање.

  Покрај современо опремените соби и апартмани, Пела Мед располага и со заеднички простории кои вклучуваат комфорен дневен престој, трпезарија со зедничка кујна и фризерски салон. Во овие простории можете да уживате во сите удобности потребни за среќен и исполнет живот со низа рекреативни и социјални активности, како и одлична храна.

  Покрај комплетно опремениот дом, Пела Мед овозможува исклучителен квалитет во грижата и негата за вас. Со одличен стручен тим кој ќе се погрижи за вас и заедно ќе креирате моменти на среќа, сигурност, хармонија и чувство на љубов. Здравствената нега вклучува континуирано следење на здравствената состојба, редовно делење на соодветна терапија, аплицирање на инфузија по препорака од лекар специјалист, мерење на крвен притисок и глукоза.

  Пела Мед, дом за грижа и нега на лица, може да обезбеди квалитетен живот, удобност и грижа за секој од вас. За повеќе информации услугите на Пела Мед контактирајте ги на 076 350 132 или посетете ги на улица Мајор Чеде Филиповски бр. 31, Гостивар.

  ГАЛЕРИЈА:

  (комерцијална објава)

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Гостиварпред 4 минути

  Измамен гостиварец, порачал половни машини за косење

  Вестипред 44 минути

  Продолжува рекордниот раст на рубљата во однос на доларот и еврото

  Што, како, каде?!пред 2 часа

  Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Гостиварпред 2 часа

  Приведен дилер баран по наредба на судот во Гостивар за казна затвор од 6 години

  Гостиварпред 3 часа

  Викенд временска прогноза

  Гостиварпред 15 часа

  Ќе се реновира детското одделение во болницата во Гостивар

  Македонијапред 17 часа

  Малиот гениј Македон на прием кај Пендаровски и Шаќири

  Гостиварпред 18 часа

  Возат патници со неисправни возила, 15 казни во Гостивар и Тетово за превозници

  Вестипред 19 часа

  Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

  Гостиварпред 21 час

  Приведен гостиварец, се однесувал агресивно кон полицајци

  Гостиварпред 23 часа

  Свеченост за матурантите во економското училиште во Гостивар: Ни го покажавте патот, предизвикот е наш!

  Гостиварпред 24 часа

  Малолетник повреден со нож пренесен во болницата во Гостивар

  Гостиварпред 1 ден

  Самостојна изложба на Решат Амети во Грац

  Вестипред 5 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Гостиварпред 3 дена

  Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварец докторант на Универзитетот во Чикаго со проект за учениците во Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Седум години непребол-Вечна слава на хероите Ненад и Горан

  Гостиварпред 2 недели

  Оглас за 22 вработувања во Општина Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 4 дена

  Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

  Гостиварпред 2 недели

  Во Гостивар поставени инфо-табли за реката Вардар

  Гостиварпред 1 недела

  Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

  Спортпред 2 недели

  Распали гостиварската артилерија за голема победа против ТФТ Скопје 92-85

  Гостиварпред 2 недели

  Гостиварци засукаа ракави-„Генералка викенд“ како порака за еколошко освестување

  Гостиварпред 1 недела

  Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

  Гостиварпред 4 дена

  Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

  Спортпред 2 дена

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 4 дена

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 5 дена

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 недели

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 недели

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 4 недели

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 4 недели

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 1 месец

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 2 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 2 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Гостиварпред 2 месеци

  Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

  Спортпред 3 месеци

  Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

  Advertisement
  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена