Поврзи се со нас

Гостивар

Компанијата „ALMERO MATTRESS“ од Гостивар добитник на престижна награда од Индустриска Комора на Тирана (CCIT)

Објавено

на

Вчера во Тирана, Република Албанија, се одржа церемонија организирана од страна на Стопанска и Индустриска Комора на Тирана (CCIT), каде беа избрани и промоворани најуспешните компании од регионот.

Фабриката за душеци „Almero Mattress“ од Гостивар се најде меѓу бројните успешни фирми од регионот и доби престижна награда за најуспешна фирма за производство на најквалитетни и најудобни душеци во регионот на Северна Македонија, Албанија и Косово.

На годишненото доделување на наградите се одбележаа 125-години од создавањето Стопанска и Индустриска Комора на Тирана (CCIT) со што наградата на „Almero Mattress“ има и јубилејно значење.

Кој е компанијата Almero Mattress?

Брендот „Almero Mattress“ веќе 30 години го одржува препознатливиот дизајн и гарантиран квалитет за долготраен и удобен душек на кој ќе можете да имате мирен и здрав сон.

Денес на производствена површина од 10.000 метри квадратни. Нуди богата палета на производи, од душеци со жичено јадро со различни карактеристики до душеци изработени од природни материјали без пружини, како и душеци со латекс, кокосови влакна и влакна од камила па сé до перници…. Со препознатив дизајн и строго запазен квалитет кој 30 години е усовршуван за да добиете квалитетен, подолготраен и комфорен душек за вашето тело секој пат кога одмарате.

„Almero Mattress“ е прв и единствен производствен погон во Република Северна Македонија, кој е специјализиран само за производство на душеци, кревети, наддушеци и перници. Нуди комплетен асортиман на производи за спиење, од душеци со различни карактеристики со или без пружини, душеци од латекс, од природни материјали со кокосови и камилски влакна.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена