Поврзи се со нас

Писма

ПИСМА: Од петок попладне немаме капка вода, реагираат жители на Зубовце

Објавено

на

 

До редакцијата на Gostivarpress.mk стигнаа реакции од неколку жители на селото Зубовце, Општина Врапчиште, во кои изразуваат револт што се оставени без вода цел викенд. Тие нагласуваат дека дел од селото со околу 30 куќи, нема вода од петокот попладне, од 16 часот.

„Ова е неподносливо, дел од селото два дена нема капка вода. Се работи за околу 30 куќи. Без вода сме поради пукната цевка толку време, а од Општина Врапчиште велат дека утре ќе го средувале проблемот, никој не е засекиран. Катастрофа“, реагираат жителите потенцирајќи дека надлежните веднаш треба да преземат мерки, со оглед дека се работи за елементарна потреба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 11 минути

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 14 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 17 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 17 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 20 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 21 час

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 22 часа

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 23 часа

Објавен конкурсот-Во средните училишта во Гостивар околу 1.300 слободни места

Вестипред 24 часа

Покренато обвинение против Доналд Трамп – Прв поранешен претседател на САД кој е кривично гонет

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена