Поврзи се со нас

Вести

Најчитаните Топ 5 вести во 2022 година на Gostivarpress.mk

Објавено

на

На крајот сме од оваа 2022 година и редно е да се потсетиме на најинтересните и најчитаните 5 текстови на Gostivarpress.mk кои го привлекоа вашето внимание од 1 јануари, па се до денеска..


Насловот кој можеби ќе ја одбележи оваа 2022 „Ќе нема струја“, објавата од 21.06.2022 се најде помеѓу Топ 5 најчитани вести годинава.


Распределбата на социјалните станови во Гостивар, предизвикаа огромен интерес во јавноста. Објава на прелиминарната листа за потенцијалните добитници од 17.05.2022 се најде помеѓу Топ 5 најчитани вести годинава.


Споредбата на ракетните системи HIMARS против „Торнадо-С“, која ја емитувавме на 28.08.2022 се најде помеѓу најпребаруваните и најчитаните 5 вести во оваа 2022 година.


Почетокот на воената операција во Украина го актуелизираше прашањето за скривниците кои треба да служат за засолнување на граѓаните во вонредни загрозувачки ситуации. Објавата од 16.03.2022 очигледно го привлече вмниманието на гостиварци дали се доволно, какви се условите, дали се одржуваат и колку се функционални овие објекти за „Не дај Боже“.


Сторијата од 27.11.2022 за археолошкиот локалитет „Борче“, кој се наоѓа на километар од Ниќифорово и крие древни тајни во насока на уште една потврда за називот на Македонија како „библиска земја“, привлече огромен интерес, оваа вест да се најде помеѓу топ 5 најчитани објави во 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Следете нè и на Facebook

Гостиварпред 4 минути

Напад во угостителски објект во Чегране

Гостиварпред 54 минути

Пожарникари од Гостивар заминуваат на помош во Турција

Гостиварпред 1 час

Приведен крадец од Гостивар, одземената „априлија“ вратена на сопственикот

Македонијапред 3 часа

Аплицирање за субвенции за струја до крај на февруари

Гостиварпред 3 часа

Судењето за „Ласкарци“ одложено, вештото лице не дојде на рочиште

Гостиварпред 4 часа

Учениците и наставникот го напуштиле подрачјето погодено од земјотресот и се на пат кон Анкара

Вестипред 5 часа

Почина инструменталистот и композитор Милан Завков

Гостиварпред 5 часа

Добридол денес ќе биде без струја

Вестипред 5 часа

Нов земјотрес од 5,6 степени по Рихтер ја погоди Турција

Македонијапред 16 часа

Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Гостиварпред 17 часа

Трагедија Турција-Учениците и менторот се упатуваат на безбедно, па се враќаат дома

Гостиварпред 21 час

Млади од Гостивар чекаат на евакуација од Турција

Вестипред 21 час

Русија испрати тимови за спасување да помогнат во Турција и Сирија

Македонијапред 2 недели

Србите го слават Свети Сава – Национален празник на српската заедница во земјава

Гостиварпред 1 недела

Затруени кучиња ноќеска во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од петок се отвора сезоната за спортски риболов на Мавровско езеро и Радика

Гостиварпред 2 недели

Загрижувачки состојби! Во Гостивар 130 разводи минатата година

Гостиварпред 1 недела

На проституција во Гостивар се оддаваат и малолетнички и мажи

Гостиварпред 5 дена

Нов директор на „Паркинзи и зеленило“ во Гостивар

Што, како, каде?!пред 5 дена

Маркет Garage Акција во сите Ramstore маркети

Гостиварпред 2 недели

Расте бројот на наркозависници во Гостивар, марихуаната и хероинот најкористени наркотици

Гостиварпред 1 недела

Гостиварката Душица Димитриеска, член на Советот на ЈО даде свечена изјава

Здравје и убавинапред 2 недели

Смеса со 3 состојки против кашлица и болно грло

Македонијапред 1 недела

Горивата со повисоки цени од полноќ

Гостиварпред 2 недели

Амбасадорката на САД Агелер во Гостивар: Приоритети-ЕУ, борба против корупција и економски можности

Гостиварпред 2 недели

Делови од Гостивар утре без струја по неколку часа

Гостиварпред 3 недели

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2023

Гостиварпред 1 месец

Бадникова поворка 2023 во Гостивар-Ангелчињата ги стоплија срцата на христијаните

Гостиварпред 1 месец

ФОТО ВЕСТ: Гостивар последната вечер во оваа година

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар граду мој, во срце те носам – Свеченост во чест на 18 Ноември

Спортпред 3 месеци

Каланоски со два погодоци го одлучи победникот во локалното дерби ФК Гостивар – ФК Арсими Чегране (2-0)

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „спакува“ и Работнички 87-76

Македонијапред 4 месеци

Св. Кирил Лешочки – Прв светец од Тетовско-гостиварската епархија (Фото)

Спортпред 4 месеци

(Фотогалерија) Празник на кошарката во Скопје – МЗТ го пречека Партизан 74-92

Гостиварпред 5 месеци

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 5 месеци

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 6 месеци

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 6 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 6 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Advertisement

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена