Поврзи се со нас

Гостиарски

„Гостивар ќе стане Њујорк, Циглана-Менхетн“! Како, зошто и што уште во новогодишното интервју на Gostivarpress.mk

Објавено

на

Драги наши, годината летна, 12 месеци се „искршивме“ од работа скоро 24/7, наваму-натаму, угоре-надолу, стрес, непроспиени ноќи, притисоци, строги рокови…Е, па си рековме малку и да се релаксираме и насмееме пред да ја испратиме 2023-та. Ама, сите заедно, сосе вас, почитувана верна публико. За среќа токму кога требаше ни се јави Дедо Мраз, како нарачан, да си нарача интервју. И сите коцки се склопија.

На снимање поминавме лудо и незаборавно, што секако ќе го почувствувате и самите. Дедо Мраз фин човек се погоди, искрен, се‘ си кажа како што си мисли, без шминкање, без преправање, без лице правење, партиски неутрално, од човечки аспект…

Ако сте за искрено смеење, онака баш од срце, проследете го новогодишното нарачано интервју со Дедо Мраз, кое премиерно ќе го емитуваме вечерва во 19 часот на Телеграм и Јутуб каналот на Gostivarpress.mk.

Во меѓувреме ѕиркајте стори, рилс на нашите профили на социјалните мрежи.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 3 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена