Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Верувале или не ?!

Верувале или не?!

Домаќинот на утрешното финале во Лигата на Шампионите. Стадионот “Милениум” во Кардиф, Велс. Може да прими 75.000 гледачи. Целосно реконструиран во 2014 година, еден од најубавите стадиони во Европа.

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Полицијата во Кувајт фатила голуб писмоносец кој пренесувал 178 таблети екстази од Ирак. Таблетите биле спакувани во посебен мал ранец врзани за грбот на голубот.

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Асија Карера има IQ 156. Добитник на целосна стипендија на Рутгерс Универзитетот во Њу Џерси, каде паралелно дипломирала бизнис и јапонски јазик. Премногу телентирана пијанистка, дури два пати настапувала во Карнеги Хол во Њујорк. Покрај сето ова одлучила да биде ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не ?!

Синот на Леонардо Бонучи плаче на шампионската прославата на Јувентус, бидејќи мора поради татко му да го носи дресот на Јувентус. Малиот Лоренцо е навивач на лутиот градски ривал Торино. View this post on Instagram A casa come allo stadio ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Луѓето се тoлку oчaјни штo крaдат се штo ќе им дoјде при рaкa.. или за вистински крадец, нема плен што не може да се украде.. или како да украдеш крава.

Прочитај повеќе »