fbpx
Поврзи се со нас

Верувале или не ?!

Американски рокер брендираше српска ракија „Yebiga“

Објавено

на

Басистот и оснивачот на популарниот американски бенд Faith no more, Billy Gould покрај музиката се занимава и со уште еден бизнис.

Gould неодамна го промовираше сопствениот бренд на сливова ракија која е наменета за американскиот пазар, а се произведува во околината на Краљево во Србија, под брендот „Yebiga“.

За сега овој алкохолен пијалок во САД може да се најде само на територијата на Калифорнија, но Gould е убеден дека ќе се прошири низ целата земја. Започнавме само со „шљивка“ по која полудеа американците, за многу брзо во нашата понуда ќе се најдат уште неколку овошни ракии, вели рокерот.

На етикатата на овој пијалок се наоѓа модифициран некролог на баба Љубица, која починала на 102 годишна возраст, а е со чашка „шљивка“ на фотографијата . Интересен е и фактот што „Yebiga“ ракијата во САД може да се најде во продавниците за здрава и органска храна.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 14 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!