Поврзи се со нас

Локални избори 2017

СДСМ на средба со невладини организации и здруженија

 

Во рамки на Предизборната кампања во општинската организација на СДСМ се одржа средба на носителот на листата за советници за Гостивар, Зоран Ангелов со претставници на невладини организации и здруженија.

„Целта е да ја претставиме нашата Програма пред овој сектор, да им ги презентираме нашите проекти и да ги слушнеме мислењата и предлозите од нивна страна. Дадовме уверување дека сме отворени за соработка и поддршка. Такви средби сме практикувале и порано и од нив сме имале позитивни ефекти во однос на развивање на нови идеи и иницијативи“, рекоа од ОО на Социјалдемократскиот сојуз во Гостивар.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!