Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Централен митинг на Беса во Гостивар

 

Движењето Беса одржа завршен митинг во Гостивар, на кој свои обраќања имаа претседателот на партијата Билал Касами, кандидатот за градоначалник на Гостивар, Асаф Адеми, носителот на советничката листа Арафат Шабани како и шефот на изборниот штаб Емрли Асани.

„Имаме проекти со кои се опфатени решенија за главните проблеми со кои се соочуваат граѓаните на Гостивар. Еден од најголемите проекти во нашата програма е мрежа за гасификација на Гостивар. Предвидуваме и отворање на економска зона во сопственост на општината, во која преку инвестиции ќе се придонесе за решавање на големата невработеност“, рече во говорот кандидатот за градоначалник Асаф Адеми и ја побара поддршката на гласачите во недела.

Завршниот митинг во Гостивар Беса го одржа во Центарот за култура.

 

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!