Поврзи се со нас

Локални избори 2017

Ангелов: Во недела заеднички да гласаме за слободни општини, за живот во Гостивар!

Објавено

на

 

На последниот ден од Предизборната кампања за Локални избори, носителот на листата за Гостивар од Коалицијата предводена од СДСМ, Зоран Ангелов ги повика граѓаните да им излезат на гласање и да им ја дадат довербата.

„Ве повикувам во недела,масовно,сите да излеземе и да го дадеме својот глас за живот во Гостивар. Да изградиме слободна, услужна и развиена општина каде што граѓаните ќе живеат и работат квалитетно, еден покрај друг. Сега промената мора да стане целосна. Сега е момент, освен централната власт, граѓаните да си ги освојат и своите општини. Животот во Македонија, мора да стане и живот во Гостивар! Одлучете се за живот во Гостивар за сите, така како што се одлучивте за живот во Македонија. Со пенкало во рака, без поделби, со кренати глави, сплотени,мирно и достоинствено-одиме на уште една демократска победа. Ајде, заеднички на 15 октомври да гласаме за слободни општини,за среќна Македонија! За живот восекоја општина и за живот во Македонија за сите!“, рече Ангелов.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена