fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дневна ковид статистика за земјава и регион на Гостивар

Објавено

на

Последното деноноќие во земјава потврдени се 627 нови случаи на коронавирус, од 2.510 тестирани, што е 25%, се наведува во извештајот на Институтот за јавноо здравје. Како последици на компликации од вирусот починале 14 лица (4-Скопје, 4-Прилеп и по еден од Куманово, Струга, Битола, Охрид, Кавадарци, Гевгелија). Оздравеле 644 пациенти. Најголемиот број од новите случаи се од Скопје, 250.

Во регионот на Гостивар потврдени се 24 новозаразени, додека бројката на оздравени изнесува 37. Моментално активно болни на ова подрачје се 632 лица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!