Поврзи се со нас

Спорт

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Објавено

на

Попладнево се одиграа пет средби од 6.коло во ПМФЛ. ФК Гостивар на домашен терен го пречека Силекс, екипата од Кратово славеше на Градскиот стадион во Гостивар со 1-2.

По изедначеното отворање на натпреварот без многу шанси и на двете страни гостиварци ја презедоа иницијативата и се повеќе се играше на половината на Силекс, гостите поведоа со автоголот на Гоба во 40. минута. Пред истекот на првото полувреме играчот на Силекс, Серафимоски заработи втор жолт картон по што кратовчани останаа со играч помалку.

Во вториот дел Гостивар ги засили нападите кон противничкиот гол по што стигна до израмнување во 64. мунута, Тимовски со супер гол го израмни резултатот за голема радост на домашната публика, кога се очекуваше домаќините да дојдат до цел плен, по една контра на гостите противничкиот играч беше соборен во шестнаесетникот на Гостивар по што судијата покажа на белата точка. Ристовски беше прецизен и донесе три бода за тимот од Кратово.

fk gv sileks (1)
fk gv sileks (2)
fk gv sileks (3)
fk gv sileks (6)
fk gv sileks (5)
fk gv sileks (4)
fk gv sileks (7)
fk gv sileks (8)
fk gv sileks (9)
fk gv sileks (10)
fk gv sileks (12)
fk gv sileks (11)
fk gv sileks (13)
fk gv sileks (14)
fk gv sileks (16)
fk gv sileks (15)
fk gv sileks (1) fk gv sileks (2) fk gv sileks (3) fk gv sileks (6) fk gv sileks (5) fk gv sileks (4) fk gv sileks (7) fk gv sileks (8) fk gv sileks (9) fk gv sileks (10) fk gv sileks (12) fk gv sileks (11) fk gv sileks (13) fk gv sileks (14) fk gv sileks (16) fk gv sileks (15)

По шест одиграни кола ФК Гостивар се наоѓа на последната позиција, со 3 освоени бодови, во следното коло му гостува на ФК Вардар во Скопје.

Останатите денешни резултати од ПМФЛ:

Брера – Работнички 0-0
Шкендија – Шкупи 0-0
Вардар – Македонија ЃП 2-1
Воска – Брегалница 2-0

Во Понеделник:
Струга – Тиквеш

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена