fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

МОНТЕНЕГРО со прв ONLINE супермаркет во Гостивар – пазарувајте од дома, останете здрави!

Следејќи ги светските трендови, а дополнително мотивирани од моменталната состојба со коронавирусот и воведените заштитни мерки, со единствена цел да им се излезе во пресрет на ценетите потрошувачи во заштита на нивното здравје. МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ денеска го промовираа првиот online супермаркет во Гостивар.

Е-montenegro.mk е веб страната на маркетите Монтенегро каде може да пазарувате од вашиот дом. На online супермаркетот во моментов се поставени повеќе од 1.500 производи со наведена цена, продукти кои со еден клик ќе се најдат во вашата виртуелна кошничка на страната. Од Монтенегро информираат дека понудата секојдневно ќе се зголемува со внесување на нови производи, а вооедно и апелираат за толеранција и разбирање доколку дојде до несакани ситуации бидејќи online супермаркетот се уште се развива и надополнува.

Порачките ќе се примаат секој ден до 15:00 часот, а доставата е истиот ден после 16:00 часот. Направените порачки после 16 часот, ќе се доставуваат следниот ден.

Производите порачани по електронски пат ќе бидат испорачани преку сопствен систем на достава на МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ, плаќањето ќе се врши при прием на порачката, со што купувачите ќе имаат избор: да платат во готово или со картичка.

Доставата до вашиот дом е бесплатна, со тоа што минималната сума на порачката треба да биде 900 денари.

ПОЈАСНУВАЊЕ КАКО СЕ ОДВИВА КУПУВАЊЕТО:

Со клик на посакуваниот производ, ќе се отвори нов прозорец каде може да изберете количина од истиот, потоа клик – (во кошничка):

По завршување со изборот, во виртуелната кошничка ви се прикажани сите производи кои сте ги избрале, како и вкупната сума за наплата. По завршувањето на пазарувањето, одете на – (нарачај) после што ќе ви се отвори нов прозорец каде ќе треба да ги внесете вашите податоци како купувач, контакт и каде треба да се достави. Со последниот чекор на – (направи нарачка) вие го потврдувате пазарувањето, со што започнува да се подготвува за вас:

Тоа е се. После ова очекувајте ја вашата порачка на домашна адреса според внесените податоци.

Пазарувањето никогаш не било поедноставно. Останете дома и останете здрави.

МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ – Секогаш најдобар избор!

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!