Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Листа на кандидати за советници од СДСМ и коалицијата за Гостивар

Објавено

на

Редослед  
Име  
Презиме  
Пол  
1 СТАНИША МАТЕСКИ Машки
2 ЕМА НЕШКОВСКА Женски
3 РЕНАТА ДУЦЕСКА Женски
4 РОБЕРТ БОШКОСКИ Машки
5 СЛАЃАНА СИМУНОСКА Женски
6 МИЛАН ГРУЈОСКИ Машки
7 МЕНСУР ХАЛИМИ Машки
8 ОЛГИЦА МЕРЏАНОСКА Женски
9 РЕНАТА СТЕФАНОВСКА ТОДОРОСК Женски
10 ЕДИН АДЕМИ Машки
11 АНДРИЈАНА АВРАМОСКА Женски
12 СЛОБОДАН ЃОРЃИОСКИ Машки
13 ВАЛЕНТИНА НИКОЛОСКА Женски
14 АНЃЕЛЕ ЈАНКОСКИ Машки
15 ВИКТОРИЈА ФИЛИПОСКА Женски
16 РЕНАТО ДИМИТРИЕВСКИ Машки
17 НИКОЛИНА СИЛЈАНОВСКА Женски
18 ВОЈЧЕ ЛЕФКОСКИ Машки
19 ЈУЛИЈАНА ЈОВАНОВСКА Женски
20 ЉУПЧЕ МИЛОШЕСКИ Машки
21 СИМОНА СИМОСКА ЕФРЕМОВСКА Женски
22 ХРИСТИЈАН РИСТЕСКИ Машки
23 СЛАЃАНА КАСТРАТОВСКА Женски
24 САДАТ АГАИ Машки
25 ЕЛЕНА НАУМЧЕСКА Женски
26 УРОШ ДИМИТРИЕСКИ Машки
27 ДИЈАНА СТОЈАНОСКА Женски
28 СТЕФАН НИКОЛОСКИ Машки
29 КРИСТИНА ЃОРЃИЈЕВСКА Женски
30 МИРОСЛАВ ПЕТРОВСКИ Машки
31 ГОРДАНА МАРКОСКА Женски
Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 3 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 3 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена