fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Македонската конзервативна партија ИНТЕГРА отвори партиски штаб во Гостивар

Објавено

на

Македонската конзервативна партија ИНТЕГРА, денес свечено го отвори партискиот штаб во Гостивар. Претседателот на партијата, Љупчо Ристовски симболично ја пресече црвената лента, а гостите беа пречекани според македонските традиции со леб и сол, при тоа со почитување на мерките за заштита поради ковид пандемијата.

„Од овде од Гостивар, сакам да им го порачам на граѓаните тоа што е на самото лого на партијата – Главата горе. Се раѓа нова политичка визија која моќно доаѓа на политичката сцена, имаме нови ликови во политиката, со моќна реторика и визија. Сакаме на граѓаните во гостиварско, тетовско, во изборната единица 6 да им порачаме дека се раѓа партија која во формат на Влада ќе подаде рамо, ќе подаде рака да ве крене сите вас за заедно партнерски успееме да ја препородиме татковината, да се врати довербата во институциите на системот, да се врати надежта.“, рече Ристовски.

Пред присутните се обрати и носителот на листата на ИНТЕГРА во ИЕ 6, д-р Виолета Србиноска.

„Во партијата на прво место ни се моралните вредности и да се задржат македонскиот интегритет и суверенитет. Потоа, да се внесат капитални инвестиции со кои младите ќе се поттикнат и мотивираат да остануваат во својата татковина. И секако, сериозно зафаќање за решавање на проблемите што ги тиштат граѓаните – едноставно преку ИНТЕГРА ќе се слушне гласот на народот“, истакна Србиноска.

Штабот на Македонската конзервативна партија ИНТЕГРА во Гостивар се наоѓа на ул „Гоце Делчев“ во новата зграда близу противпожарната.

„Штабот е отворен е за сите кои сакаат подетално да се запознаат и подигнат „Програмаската платформа на ИНТЕГРА“ за претстојните парламентарни избори, во која со сигурност може да ги најдат решенијата на сите проблеми кои ја мачат нацијата. Комплетен сет на иновативни и реално остварливи демократски, економски реформи, темелна институционална реорганизација на општеството, која ни е итно потребна“, велат од ИНТЕГРА.

Сподели:
1 Коментар

1 Коментар

  1. Александар

    28/06/2020 во 00:52

    Ај што си ги заштитил сликиве со свое лого ок , сваќам , ама и да неможе да кликнеш да ја зголемиш сликата не може , епа ептен си се заштитил де , нечли е така ??

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!