Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

ШОУ: Легендарните „Солза и Смеа“ доаѓаат во Гостивар

Објавено

на

На последниот ден од овој месец, на 31 јануари во Центарот за култура “АСНОМ” во Гостивар, доаѓаат легендарните артисти од “Солза и Смеа”, кои за прв пат пред гостиварската публика премиерно ќе ја изведат нивната најнова претстава „КОМИЧНО 7-up ШОУ”, која со сигурност ќе ве изнасмее до солзи.

Во изминатиот период, ова комично шоу гостуваше низ повеќе градови во Македонија, каде и да се појавеа ги пречекаа преполни сали и урнебесна атмосфера, а сега доаѓаат и во Гостивар.

Шоуто на “Солза и Смеа”, ќе се одржи во среда, на 31.01.2024 година во Центарот за култура “АСНОМ” во Гостивар, а почетокот на овој спектакл започнува во 20 часот.

Влезници за најновата претстава „КОМИЧНО 7-up ШОУ”, на “Солза и смеа” може да си резервирате 24/7 на телефонскиот број 078667797. Билет: 200 денари.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 ден

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 2 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 3 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 3 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена