Поврзи се со нас

Гостивар

Маж и жена најдени мртви во возило паднато во Радика

Објавено

на

Сопружници биле пронајдени мртви во автомобил, кој бил паднат во реката Радика, покрај патот Маврови Анови-Дебар, кај Скудрињски мост.

Според информаиците кои Gostivarpress.mk ги доби од СВР Тетово, денес во 14 часот и 10 минути било пријавено дека во водите на Радика е забележано патничко моторно возило „југо“ со дебарска регистрација, кое најверојатно излетало од патот.

Набрзо на терен излегле полициски службеници од полициското одделение Ростуше, Дебарската противпожарна единица, а била повикана и Итна помош од Дебар. Екипите го извлекле автомобилот, а во него биле пронајдени две лица без знаци на живот. Утврдено било дека се работи за маж на возраст од 64 години и неговата 60 годишна сопруга од селото Житинани, Општина Центар Жупа.

Од страна на Јавен обвинител и ОВР Гостивар бил извршен комплетен увид, а по наредба на обвинител телата на починатите се предадени на обдукција. Причините и околностите ќе се утврдуваат.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 3 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 1 недела

Денес се слави Петровден

Рецептипред 4 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 1 недела

Викендов 61 издание на Галичка свадба

Регионпред 3 недели

Во Црна Гора се отвора првата плажа за жени со хиџаб

Гостиварпред 3 недели

Трагедија во Маврови Анови: Починал малолетник откако врз него паднал бојлер

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена